Oława dnia 20 październik 2010r.
Numer sprawy PUP 2271/16/10
ODPOWIEDŹ NA PYTANA DOTYCZĄCE
SPECYFIKACJI ISTOTNYCH WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
Na podstawie art. 38 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. Prawo Zamówień Publicznych ( tekst jednolity: Dz. U. z 2010r. Nr 113, poz. 759 z późn. zm. ) udziela się odpowiedzi na zapytania o przetarg nie ograniczony na usługę wypłat /gotówkowych i bezgotówkowych / świadczeń dla bezrobotnych i innych uprawnionych osób z obszaru działania Powiatowego Urzędu Pracy w Oławie, tj. obszaru Powiatu Oławskiego:
Pytanie 1: Na czym miałaby polegać usługa wypłat bezgotówkowych? Czy Zamawiający pod pojęciem wypłaty bezgotówkowej rozumie transfer – przelew środków z bankowego rachunku pomocniczego prowadzonego na rzecz Zamawiającego przez Oferenta na rachunki „ uprawnionych osób” ?
Odpowiedź 1: Pod pojęciem wypłaty bezgotówkowej rozumie się przelew środków z rachunku pomocniczego zamawiającego otwartego u wykonawcy na wskazane na liście wypłat rachunki bankowe osób uprawnionych.
Pytanie 2: W jakiej formie Zamawiający będzie składał zlecenia wypłaty bezgotówkowej? Czy będzie to forma papierowa czy też forma elektroniczna zlecana za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej?
Odpowiedź 2: Zlecenia wypłat w formie bezgotówkowej będzie przekazane do wykonawcy w formie elektronicznej tj. pliki nagrane na nośnik danych w formie przesyłu elektronicznego w formacie np. eliksir, videotel, homebanking itp. wraz z papierową listę wypłat świadczeń uprawnionym osobom. Zamawiający nie jest zainteresowany zleceniem wypłat w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej wykonawcy.
Pytanie 3: Czy Zamawiający dopuszcza możliwość pobierania stałej opłaty miesięcznej z tytułu użytkowania systemu bankowości elektronicznej? Czy też opłata za system powinna być wliczona w oferowaną opłatę za prowadzenie rachunku?
Odpowiedź 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości pobierania dodatkowych opłat .
Pytanie 4: W jaki sposób należy wyliczyć prowizję za wypłaty, która określona jest w procentach? Jako procent od sumy wszystkich dokonanych wypłat gotówkowych i bezgotówkowych?
Odpowiedź 4. Prowizję należy określić jako procent od sumy wszystkich dokonanych wypłat: gotówkowych i bezgotówkowych.
Pytanie 5: Czy prowizja za wypłaty gotówkowe powinna być pobrana również za środki nie podjęte w terminie przez „ uprawnione osoby”?
Odpowiedź 5: Prowizja za wypłaty gotówkowe powinna być pobrana od zrealizowanych wypłat. Nie może być pobierana opłata od środków nie pobranych przez osoby uprawnione.
Pytanie 6: Czy podana w ofercie cena za usługę wypłat będzie wielkością liczbową, stałą w całym okresie trwania umowy, czy też cena za usługę będzie zmienna i będzie stanowiła określony w ofercie procent od wartości zrealizowanych usług?
Odpowiedź. 6: Podana w ofercie cena za usługę wypłat świadczeń będzie wielkością zmienną w okresie trwania umowy, liczną od wartości zrealizowanych wypłat.
Pytanie 7: Czy Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zamówienia przez podwykonawców Oferenta ?
Odpowiedź 7: Zamawiający dopuszcza możliwość realizacji zamówienia przez podwykonawców.
Pytanie 8: Na jakiej podstawie będą dokonywane wypłaty gotówkowe i na jakiej podstawie będzie odbywała się identyfikacja „ uprawnionych osób” ?
Odpowiedź 8: Wypłaty gotówkowe będą dokonywane w oparciu o dostarczone przez zamawiającego listy wypłat lub polecenia wypłaty sporządzone w dwóch egzemplarzach w formie papierowej. Identyfikacja osób uprawnionych odbywa się na podstawie weryfikacji dowodu tożsamości tj. dowodu osobistego, paszportu. Wykonawca lub podwykonawca wypłacający świadczenie osobie bezrobotnej lub innej do tego upoważnionej, zobowiązany jest na liście lub poleceniu wypłat przy nazwisku tej osoby sprawdzić numer PESEL lub numer dowodu osobistego, czy też innego dokumentu tożsamości, a jeśli nie jest naniesiony wpisać dokument na podstawie którego dokonano wypłaty, a uprawniony do wypłaty kwituje odbiór pieniędzy składając czytelny podpis.
Pytanie 9: Czy Zamawiający wymaga, aby Oferent na potrzeby wypłat gotówkowych wydzielił osobne stanowisko?
Odpowiedź 9: Zamawiający nie wymaga aby na potrzeby wypłat zostało wydzielone osobne stanowisko.
Pytanie 10: Czy Zamawiający dopuszcza możliwość ograniczenia czasowego – godzinowego świadczenia usługi wypłat gotówkowych w ramach wyznaczonych terminów dniowych? Czy też usługa ta powinna być świadczona przez cały okres pracy oddziału w danym dniu?
Odpowiedź 10: W ramach wyznaczonych terminów dniowych wypłat wykonawca powinien dokonywać wypłat gotówkowych co najmniej przez 8 godzin w każdym dniu określonym w harmonogramie wypłat.
Pytanie 11: Czy Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia do oferty kserokopii pełnomocnictw osób ją podpisujących, pod warunkiem, że przypadku wyboru oferty tego Oferenta, zobowiązuje się on dostarczyć poświadczone notarialnie kopie wymienionych pełnomocnictw lub przedstawić do wglądu oryginały dokumentów? Czy Zamawiający potwierdza, że tak dołączone dokumenty nie będą stanowiły podstaw do odrzucenia oferty?
Odpowiedź 11: Zamawiający nie dopuszcza złożenia do oferty kserokopii pełnomocnictw osób ją podpisujących. Pełnomocnictwa muszą być złożone w oryginale lub w kopii poświadczonej notarialnie. Nie złożenie pełnomocnictwa ww. formie będzie podstawą odrzucenia oferty na podstawie art. 89 ust.1 pkt 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Dyrektor
Powiatowego Urzędu Pracy
w Oławie
Ryszard Kosowicki
Nazwa dokumentu: | Odpowiedź na zapytania do SIWZ na usługę wypat / gotówkowych i bezgotówkowych/ śwadczeń dla bezrobotnych i innych uprawnionych osób ... |
Podmiot udostępniający: | Powiatowy Urząd Pracy w Oławie |
Osoba, która wytworzyła informację: | Aneta Hawryluk |
Osoba, która odpowiada za treść: | Aneta Hawryluk |
Osoba, która wprowadzała dane: | Aneta Hawryluk |
Data wytworzenia informacji: | 2010-10-20 11:18:54 |
Data udostępnienia informacji: | 2010-10-20 11:18:54 |
Data ostatniej aktualizacji: | 2010-10-20 11:37:30 |